Fundusze Europejskie

Kondenser Trutzschler LVSA

X

Kondenser Trutzschler LVSA

Kondenser włóknin marki Trutzschler dla przemysłu włókienniczego.

  • Szerokość robocza: 1000 mm

  • Rok produkcji: 2002

  • Kompletna renowacja: 2021

Szukasz dokładnie tej maszyny, bądź urządzenia podobnego typu? Skontaktuj się ze mną a pomogę znaleźć Ci odpowiednie urządzenie, zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem.

Kondenser Trützschler LVSA to maszyna tekstylna stosowana w przemyśle tekstylnym, która ma na celu kondensację i zwijanie włókien tekstylnych w celu przygotowania ich do dalszych etapów przetwarzania, takich jak przędzenie. Kondenser jest często wykorzystywany po etapach otwierania i czesania włókien, aby zagęścić pasma włókien oraz nadać im odpowiednią strukturę i właściwości.

Oto jak pracuje Kondenser Trützschler LVSA:

Wprowadzenie włókien: Włókna tekstylne, które przeszły przez etapy otwierania i czesania, są wprowadzane do maszyny. W tym momencie włókna mają postać luźnych pasm o niskiej gęstości.

Kondensacja włókien: W maszynie znajdują się specjalne elementy robocze, takie jak wałki czy bębny, które są odpowiedzialne za kondensację włókien. Wałki czy bębny te, działając na włókna, skracają ich odstępy i zagęszczają pasma.

Kontrola gęstości: Kondenser Trützschler LVSA jest wyposażony w systemy kontroli gęstości, które pozwalają na precyzyjne dostosowanie stopnia kondensacji pasm włókien. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie odpowiednich właściwości i struktury pasm, które są niezbędne do dalszego przetwarzania.

Zawijanie włókien: Po kondensacji, pasma włókien są zwijane, co pozwala na utworzenie regularnych i jednolitych brył, gotowych do przędzenia. Zawijanie może odbywać się za pomocą specjalnych elementów, takich jak bębny nawijające czy koła napinające.

Wydobywanie gotowych pasm: Kondensowane i zawinięte pasma włókien są wydobywane z maszyny i przekazywane do kolejnych etapów produkcji, takich jak przędzenie.

Kondenser Trützschler LVSA jest kluczowym elementem w procesie przetwarzania włókien tekstylnych, który ma na celu uzyskanie jednolitych i zagęszczonych pasm włókien, odpowiednich do dalszego przetwarzania.

Popularne maszyny

A może zainteresują cię inne maszyny?

Bądź na bieżąco

Newsletter

Adres
  • TEKATEX
  • Leszczyny 25B
  • 26-008 Górno
  • tekatex@wp.pl
  • info.tekatex@wp.pl
Tekatex Textile Machinery

Zajmujemy się produkcją urządzeń dla przemysłu włókienniczego takich jak, m. in. linie otwierające, układacze runa, szarpaki krajek, frytkarki, pakowaczki, zasilarki wolumetryczne, systemy zwijania i cięcia i inne urządzenia skonstruowane zgodnie z zapotrzebowaniem naszych klientów.

Social Media

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok