Fundusze Europejskie

TEKATEX

Zgrzeblarki

Zgrzeblarki to ważne maszyny włókiennicze, które znacząco usprawniają procesy produkcyjne w zakładach. Odgrywają one ważną rolę w przygotowaniu włókien oraz ich mieszanki do dalszych etapów produkcji. Podstawowe zadania zgrzeblarek obejmują:

 • Pełne i ostateczne otwarcie włókien surowca lub mieszanki - umożliwiając tym samym lepsze przetwarzanie i łączenie włókien w późniejszych etapach produkcji.
 • Ułożenie włókien równolegle do siebie - dzięki czemu uzyskujemy jednolitą strukturę, która jest kluczowa dla zachowania właściwości materiału.
 • Usuwanie zanieczyszczeń - zgrzeblarki skutecznie oddzielają niepożądane elementy od czystych włókien, co prowadzi do podniesienia jakości końcowego produktu.
 • Mieszanie surowca - zgrzeblarki pozwalają na dokładne i równomierne mieszanie różnych rodzajów włókien, co jest niezbędne do uzyskania oczekiwanych właściwości końcowego materiału.
 • Zredukowanie mieszanki do postaci wstęgi włókien i podzielenie jej na konkretne ilości - umożliwiając precyzyjne dostosowanie ilości materiału dostarczanego do kolejnych urządzeń w procesie linii produkcyjnej.

Zgrzeblarki, dzięki swojej wszechstronności i wydajności, stały się nieodzownym elementem nowoczesnych zakładów włókienniczych. Wpływają na poprawę jakości produktów, redukcję marnotrawstwa materiałów oraz efektywność procesów produkcyjnych.

Nasze zgrzeblarki są nie tylko efektywne, ale także łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnym panelom sterowania oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii. Dbamy o to, aby nasi klienci otrzymywali wsparcie na każdym etapie współpracy – od doradztwa technicznego, przez zakup i instalację, aż po serwisowanie i modernizację maszyn.

Współpracujemy również z najlepszymi producentami maszyn włókienniczych, takich jak Befama, Spinnbau, Trutzschler, Bonino, Tatham, Thibeau, F.O.R., co pozwala nam na ciągłe doskonalenie naszych produktów i usług. Oferujemy kompleksowe usługi transportu i relokacji zgrzeblarek oraz innych maszyn włókienniczych na terenie całej Europy, zawsze dbając o bezpieczeństwo przewozu i terminowość dostaw.

Maszyny włókiennicze - zgrzeblarka

Wieloletnia praktyka i doświadczenie zdobyte przez naszą firmę w produkcji urządzeń tekstylnych, w połączeniu z najnowocześniejszymi technikami projektowania i konstrukcji, pozwoliły nam na zaprojektowanie i budowanie wysokowydajnych maszyn włókienniczych, zgrzeblarek. Elastyczne konfiguracje pomagają przy przetwarzaniu każdego rodzaju włókien naturalnych lub syntetycznych (zarówno surowych, jak i regenerowanych) z maksymalną wydajnością w zakresie jakości produktu końcowego.

Nasza technologia zgrzeblenia pozwala na uzyskanie doskonale wymieszanej i równomiernej wstęgi włókien, które są podstawowymi cechami pozwalającymi na osiągnięcie wysokiej jakości i wydajności - także przy maszynach współpracujących ze zgrzeblarką.

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości maszyny usprawniające pracę sektorów włókienniczych, takie jak:

 • zgrzeblarka wałkowa,
 • zgrzeblarka laboratoryjna,
 • zgrzeblarka z urządzeniem garowym,
 • zestawy maszyn - zgrzeblarka + zasilarka,
 • zestawy laboratoryjne,
 • zgrzeblarka pokrywkowa.

Modernizujemy maszyny najlepszych producentów, w asortymencie posiadamy zgrzeblarki Befama, Spinnbau, Trutzschler, Bonino, Tatham, Thibeau, F.O.R. i wiele więcej. Sprawdź naszą ofertę zgrzeblarek z recyklingu, aby dowiedzieć się więcej o zmodernizowanych maszynach włókienniczych.

Zgrzeblarki prosto od producenta

Niezależnie od tego, czy poszukujesz maszyn do zakładu produkcyjnego, czy laboratorium badawczego, nasza oferta zgrzeblarek jest odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby. Jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedniego urządzenia w naszym asortymencie, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością zaprojektujemy i zbudujemy zgrzeblarkę dostosowaną do specyfiki Twojego zakładu oraz indywidualnych wymagań.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i fachowości, a my postaramy się dostarczyć rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju Twojego przedsiębiorstwa oraz usprawnienia procesów produkcyjnych. Nasze zgrzeblarki to gwarancja wysokiej jakości i wydajności we współczesnym przemyśle włókienniczym.

W asortymencie TEKATEX oferujemy szeroki wybór zgrzeblarek, w tym zgrzeblarki wałkowe, laboratoryjne, z urządzeniem garowym czy pokrywkowe, które spełniają różnorodne potrzeby i wymagania każdego zakładu produkcyjnego. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie dostosować nasze rozwiązania do preferencji klientów, projektując i budując zgrzeblarki idealnie pasujące do specyfiki danego zakładu.

Transport i relokacja zgrzeblarek

Zapewniamy transport zgrzeblarek oraz relokację wszystkich maszyn włókienniczych na terenie całej Europy. Wprowadzamy nowoczesne systemy sterowania, a także wymieniamy podzespoły. Praca sektora tekstylnego jest efektywniejsza, a zarazem ekonomiczniejsza dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu energetycznemu.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego urządzenia - skontaktuj się z nami! Zaprojektujemy i zbudujemy zgrzeblarkę dostosowaną do potrzeb Twojego zakładu!

Bądź na bieżąco

Newsletter

Adres
 • TEKATEX
 • Leszczyny 25B
 • 26-008 Górno
 • tekatex@wp.pl
 • info.tekatex@wp.pl
Tekatex Textile Machinery

Zajmujemy się produkcją urządzeń dla przemysłu włókienniczego takich jak, m. in. linie otwierające, układacze runa, szarpaki krajek, frytkarki, pakowaczki, zasilarki wolumetryczne, systemy zwijania i cięcia i inne urządzenia skonstruowane zgodnie z zapotrzebowaniem naszych klientów.

Social Media
Tekatex © 2023 Pozycjonowanie stron SEMLife.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Cookies.

ok